niedziela 19 Sie 2018
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
  • default style
  • blue style
  • green style
  • red style
  • orange style
   

Inteligentna komunikacja  

      
Korzystaj inteligentnie z inteligentnych technologii!

   

Patronat Honorowy:

 

 
           
  KONKURS      
           
 

 


KONFERENCJA DLA SZEFÓW DZIAŁÓW IT

transmisja on-line dla studentów i uczniów

 

Patronat Medialny:

 

 

 
 

 

       

 

KONFERENCJA DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH    

Patronat Merytoryczny:

 
 
 

 

W ramach projektu Inteligentna Komunikacja działamy na rzecz poszerzania świadomości
i wiedzy na temat bezpiecznego komunikowania się przez internetowe i elektroniczne media oraz integracji środowisk uczniów i studentów kierunków informatycznych oraz praktyków IT.

 

Korzystanie z elektronicznych mediów zarówno przez dorosłych, młodzież jak i dzieci jest w dzisiejszych czasach powszechne. Ogromna liczba osób na co dzień korzysta z komputerów, internetu, telefonii komórkowej oraz urządzeń łączących oba te światy takich jak np. smartfony. Niestety w ślad za wzrostem liczby użytkowników i coraz nowocześniejszym sprzętem nie idzie wzrost świadomości zagrożeń z jakimi wiąże się obecność w wirtualnym świecie.  

Mimo pewnych sukcesów w walce z cyberprzestępczością, którymi chwalą się zarówno producenci programów antywirusowych jak i organy ścigania - odsetek użytkowników, którzy padli ofiarą ataków online, zwiększył się na świecie w 2012 roku o 34 % (wg danych Kaspersky Lab). Co gorsze szkodliwego oprogramowania nie tworzy się już dla zabawy – ale głównie do popełniania przestępstww tym kradzieży pieniędzy, danych, tożsamości...Tymczasem użytkownicy, szczególnie młodzi, mają niewielką wiedzę o tym jak nie stać się ofiarą cyberprzestępców.

Wyniki badań przeprowadzonych przez fundację Bezpieczniej w Sieci
, opublikowane w lutym 2013 r. wskazują, że co czwarty polski internauta wie, że stał się obiektem ataku cyberprzestępców, a 11% zna kogoś, kto padł ofiarą włamania do konta bankowego i utracił w ten sposób przynajmniej część swoich pieniędzy... mimo to ponad 70% bagatelizuje zagrożenia.

 

 

 

 

Partnerzy:

 

 

 

 
   

• 21 proc. polskich internautów nie zna żadnego sposobu ochrony w Internecie;
• 59 proc. respondentów nie zna żadnego zabezpieczenia na smartfony
• mniej niż połowa internautów korzysta z podstawowych zabezpieczeń przed włamaniem do komputera;
• jakiejkolwiek wiedzy o zabezpieczeń w telefonach komórkowych nie posiada  40 proc. internautów.

Włamanie do bankowego konta internetowego zostało przez respondentów uznane za równie dotkliwe co napad na ulicy. Za bardziej dotkliwe uznano tylko pożar mieszkania i włamanie. Dlatego tak ważna jest rola policji, banków i szkół w przeciwdziałaniu i zapobiegania tego typu zdarzeniom.

   
   

Mając przekonanie, że tylko wspólne działania instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne, szkół, pracodawców, mediów oraz samej młodzieży na rzecz popularyzacji  rzetelnej wiedzy i uświadamiania  zagrożeń, może powstrzymać rosnącą falę cyberprzestępczości. Rozpoczynamy zatem cykl konferencji, wykładów i spotkań, na temat bezpieczeństwa informatycznego dla młodzieży, dzieci, nauczycieli i rodziców.

   

 

 
.,,,..... 

....

Zależy nam na tym, by doświadczeni praktycy, wysokiej klasy specjaliści i eksperci dzielili się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami z młodymi ludźmi, którzy wkrótce wejdą na rynek pracy. Zależy nam, by nauczyciele i wychowawcy dysponowali umiejętnościami potrzebnymi do nauczenia swoich podopiecznych odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych mediów. Chcemy, aby uczniowie i studenci informatyki dzielili się z rówieśnikami swoją wiedzą na temat zagrożeń i bezpiecznego korzystania z wirtualnych zasobów i możliwości.

 

 

.,,.........